Nasz cel to:

Wychowanie człowieka kulturalnego, tolerancyjnego, szlachetnego, troskliwego, wrażliwego, odpowiedzialnego za siebie i innych.

Szkoła

Szkoła uczy, wychowuje uczniów i zapewnia im właściwą opiekę. Daje każdemu dziecku warunki niezbędne do rozwoju, przygotowując do wypełniania obowiązków społecznych i obywatelskich w oparciu o zasady solidarności, tolerancji, demokracji, sprawiedliwości i wolności.

Współpraca

Chętnie współpracują ze środowiskiem lokalnym służąc wiedzą i umiejętnościami. Pracownicy szkoły są otwarci na problemy rodziców i wspierają ich w codziennym trudzie.

WIADOMOŚCI

NASZ OŚRODEK

Placówka zapewniała 60 miejsc dla chłopców niedostosowanych społecznie, którzy są objęci opieką całkowitą w pięciu grupach wychowawczych. Najmłodszy wychowanek z końcem roku szkolnego w 2016r. miał  14 lat,  najstarszy – 18. Liczba wychowanków opóźnionych w nauce 95 % .

Dominujące objawy niedostosowania społecznego podopiecznych, to nie wypełnianie obowiązku szkolnego, kradzieże, zagrożenie uzależnieniem od narkotyków i alkoholu oraz w niektórych przypadkach rozboje. Wszyscy wychowankowie zostali umieszczeni w Ośrodku na podstawie prawomocnych orzeczeń sądowych i stosownych skierowań.

• Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy
    ul. WOP 10