Nawigacja

 • Dzień Niepodległości

  W dniu 9 listopada na świetlicy Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego obchodziliśmy uroczyście rocznicę odzyskania niepodległości. Podczas uroczystości śpiewaliśmy pieśni patriotyczne i wspominaliśmy ważne chwile z historii Polski.

   

 • Mila Goleniowska

  W całej Polsce, w ramach obchodów odzyskania niepodległości, organizowane są m.in. biegi. W naszym regionie najbardziej znana jest Mila Goleniowska, w której od kilku lat bierzemy udział. Nie inaczej było i tym razem;-)

 • Wszystkich Świętych

  Listopad to wyjątkowy miesiąc. Pełen zadumy i wspomnień. Każdy z nas wtedy myśli o kimś, kogo już z nami nie ma. W poniedziałek wspominaliśmy naszych bliskich zmarłych na Wieczernicy. Tego dnia oraz we wtorek sprzątaliśmy również w ramach akcji wolontariatu, cmentarz publiczny w Trzebieży.

  W dzień Wszystkich świętych podopieczni naszej placówki kwestowali  na cmentarzu w Policach. Zbiórka była zorganizowana na potrzeby polickiego Hospicjum Królowej Apostołów. Dziękujemy wszystkim za życzliwość. 

  Tego dnia odwiedzaliśmy również cmentarze w Policach, Trzebieży i Szczecinie , oddając hołd tym,  którzy już odeszli, wpierajliśmy ich  modlitwą  i pamięcią - zapalając symboliczny znicz pod krzyżem.

 • Oj, zadymiło się w nocy 26 października w naszym internacie. Ale spokojnie, była to tylko próbna ewakuacja. Chłopcy zdezorientowani, mocno zaskoczeni, wyrwani ze snu. Ale wszystko przebiegło sprawnie i szybko. Brawo! Bezpieczeństwo jest naszym priorytetem. Ewakujacja została przeprowadzona we współpracy z Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Policach oraz klasą pożarniczą z Zespół Szkół im. Ignacego Łukasiewicza.

 • Zajęcia Kulinarne

  W naszej placówce regularnie odbywają się zajęcia kulinarne. Prowadzącymi są Panie: Irena Trzcińska, Grażyna Markowska, Jadwiga Jakuszczonek i Agata Piella. Podopieczni  pod ich kierownictwem gotują i pieką. Wszystko wykonane na tych zajęciach jest zdrowe i pyszne !

 • Sekcja Biegowa

  Ruszyła sekcja biegowa- jak co roku podopieczni trenują bieganie, a potem startujemy w różnych imprezach biegowych- Polickiej Lidze Biegowej lub podczas okolicznościowych imprez. Sukcesów nie brakuje ! Prowadzącymi jest Sebastian Karsznia i Marcin Różański.

  Starty:

  1. Ćwierć maraton Policki 14.10.17r Chłopcy brali udział w biegach młodzieżowych na dystansie 1km w swoich rocznikach, zajęli Arek Maksalon 5 miejsce,  Szymon Kolek 3m Sebastian Rudnicki 4m Dominik Ćwik 5m, Paweł Śpioch 4m Kuba Zieliński 6m w swoich kategoriach. 

  2.  Policka Ligi Przełajowa 21.10.17r. Najlepszy zawodnik z MOW Trzebież Tomasz Baziewski na mecie 5 miejsce. 

 • Sekcja turystyczna- akcje

  Od Września w placówce działa sekcja turystyczna. Założycielami sekcji są wychowawcy Paweł Bajer i Sebastian Karsznia, W ramach działalnosci podopieczni wraz z opiekunami brali udział w następujących przedsięwzięciach:

  - Wypad sekcji turystycznej na Rykowisko Wrzesień 17

  - Ognisko z kiełbaskami, wycieczka piesza na Jezioro PISKI
  -  Wypad sekcji turystycznej 20 Październik do Puszczy Wkrzańskiej gotujemy ,,Zupa z ognicha"

  Zapraszamy do galerii na foto-relację

 • Twarze i Maski - wystawa w MOK Police

  Zapraszamy na wyjątkową wystawę w MOK Police na której prezentowane są prace naszej młodzieży oraz innych uczestników przeglądu "Mam Talent"

 • Reportaż - wspomnienia z wymiany młodzieży w Zakopanem

  Reportaż z projektu międzynarodowej wymiany młodzieży z udziałem wychowanków MOW Trzebież, SOSW nr 1 w Policach, studentów z Koła Naukowego Resocjalizacji Uniwersytetu Szczecińskiego oraz animatorów Salezjańskiego Centrum Młodzieżowego w Odessie. Zanim odbyła się wymiana studenci i wychowankowie MOW Trzebież realizowali intensywne działania, które każdemu miały w czymś pomóc. Między innymi o tym uczestnicy i liderzy opowiadają w filmie. Enjoy.

  Reportaż do obejrzenia pod linkiem:https://www.youtube.com/watch?v=kVPEM5t0iIA

 • "Obudźmy Ryśka" - bieg charytatywny

  Był taki bieg... 
  W ubiegłą niedzielę wzięlismy udział w XII Ekumenicznym Biegu Charytatywnym w Szczecinie pt. "Obudźmy Ryśka". Bieg bez opłat za start, ale ze zbiórką "do puszki" na rehabilitację pozostającego w śpiączce człowieka. Każdy biegnący zamiast opłaty startowej mógł wrzucić do puszki jakiś datek. W ten sposób organizatorzy uzbierali 4808,46 zł. Chłopcy również dołozyli się do tej pięknej sumy. Dziekujemy organizatorom za możliwość startu oraz Fotografia sportowa - dulny foto za, jak zwykle, piękne zdjęcia

 • Dzień Nauczyciela!

  W dniu 13 pażdziernika na świetlicy Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Trzebieży odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej. Na uroczyste spotkanie zostali zaproszeni emeryci i renciści pracujacy kiedyś w MOW w Trzebieży, a także w uroczystościach brała udział cała kadra pedagogiczna i podopieczni. Dyrektor po krótkim wstępie wręczył nagrody wyróżniającym się pracownikom oraz zaprosił do obejrzenia części artystycznej przygotowanej przez wychowawnków MOW. Inscenizacja przygotowana przez podopiecznych bardzo się wszystkim podobała. Na koniec apelu Dyrektor zaprosił gości do obejrzenia wystawy "Twarze i Maski" przygotowanej przez naszych podopiecznych we współpracy z kołem resocjaklizacji Uniwersytetu Szczecińskiego. Ostatnim punktem programu uroczystości była kawa i ciasto dla zaproszonych gości i pedagogów. Ciasta upiekli podopieczni podczas zajęć kulinarnych. Wszystkie ciasta były pyszne ! Zapraszam do oglądania zdjęć w galerii.

 • Ludzie z Pasją!

  W dniu 11 pażdziernika w ramach spotkań "Ludzie z pasją" nasz Ośrodek odwiedził p. Daniel Traut. Na co dzień, niecodzienny fryzjer - pamiętacie go zapewne z ubiegłorocznej akcji strzyżenia, podczas której p. Daniel w ciągu 16 godzin obciął 215 klientów - bijąc rekord Polski w ten sposób. Uzbierane pieniądze - przeszło 12500 zł - przekazał na leczenie chorego na glejaka mieszkańca gminy Police. W chwilach wolnych trenuje amatorsko MMA, gra na saksofonie, jeździ motocyklem, etc

 • Goście w MOW !

  Niecodzienne odwiedziny. W budynku MOW 60 lat temu siedzibę miał ośrodek dla dzieci niedosłyszących. Obecnie ośrodek ten ma siedzibę w Szczecinie. W ramach obchodów jubileuszu odwiedzili nas obecni uczniowie tego ośrodka. Obiecali wrócić na rozgrywki sportowe.

 • Wyjazd do TOEE w Zalesiu

  W dniu 7 pażdziernika 16 wychowanków brało udział w zajęciach edukacyjnych w Transgranicznym Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Zalesiu. Zajęcia prowadził instruktor i dotyczyły dziedzin nauki takich jak biologia i astronomia. Podczas zajęć podopieczni mieli okazję wykazać się wiedzą w konkursie na temat wiedzy o ptakach. Konkurs wygrali Sebastian Rudnicki i Mateusz Górczyk. Druga część zajęć dotyczyła astronomii i odbyła się w namiocie obserwacj astronomicznych. Zgodnie po zakończeniu zajęć wszyscy uczestnicy potwierdzili , że zajęcia były bardzo ciekawe i dużo można był o się z nich nauczyć. 

 • Współpraca z Stowarzyszeniem Hospicjum Królowej Apostołów w Policach

  W ubiegłym tygodniu odwiedzili nas przedstawiciele Stowarzyszenia Hospicjum Królowej Apostołów w Policach, by podziękować maszym wychowankom za pomoc w zeszłym roku szkolnym oraz zaprosić do dalszej współpracy. Na tę okoliczność podpisaliśmy z Panią Aleksandrą Mazur - Woroniecką, Prezes Stowarzyszenia Hospicjum królowej Apostołów porozumienie o współpracy.

 • Tysiąc powodów by czytać !

  Nasza placówka uczestniczy w konkursie Empik-u ,,1000 powodów by czytać" głosuj na naszą szkołę pod adresem http://www.empik.com/biblioteki/zaglosuj 

  Wpisz w polu szukaj -Trzebież a następnie kliknij zdjęcie obrazujące książkę pod tytułem ,,Czarne Stopy" 

  KAŻDY GŁOS WAŻNY ! UDOSTĘPNIJ ZACHĘĆ DO GŁOSOWANIA RODZINĘ I ZNAJOMYCH !

 • Zajęcia ceramiczne

  Widzieliście robioną przez nas ceramikę? Najpierw lepimy z gliny, a potem trafia to do pieca, a na koniec malujemy. Choć brzmi to łatwo, wymaga dużo precyzji i czasu;-)

 • Rajd na fabrykę w Policach

  W sobotę 30 września wyruszyliśmy na rajd pieszy po ruinach Starej Fabryki Paliw Syntetycznych w Policach. Pogoda dopisywała. Przy okazji zwiedzania zrobiliśmy sporo zdjęć. Wszystkim podobało się chodzenie po tak urozmaiconym terenie pełnym zabytków minionych lat. Zdjęcia w galerii. 

 • Plener w Nowym Warpnie

  W dniu 22 wrześia pojechaliśmy do Nowego Warpna. Grupa fotograficzna robiła zdjęcia do konkursu fotograficznego. Pogoda była idealna i w efekcie udało się zrobić mnóstwo udanych zdjęć. Do oglądania niektórych z nich zapraszam do galerii.

 • Ogniści

  W  dniu 19 września odbyły się zajęcia fotograficzne, w których głównym zadaniem było wykonać zdjęcie z ogiem. Bardzo podobała się wszystkim ta sesja zdjęciowa, niektórzy po kilka razy podchodzili do zdjęć, chcąc wypaść jak najlepiej. Mimo, że podczas zdjęć miało się bezpośredni kontakt z ogniem - nikt nie ucierpiał. Za to zabawy było pod dostatkiem! Zapraszam do oglądania zdjęć w galerii.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy
  ul. WOP 10
  72-010 Trzebież
 • 91 312 83 51 sekretariat
  91 424 12 81 internat

Galeria zdjęć

Wtorek 21.11.2017

liczba odwiedzin: 183966