Nawigacja

 • BIEG KORCZAKA

  W zeszłą sobotę (14.04.2018) braliśmy udział w I Biegu Korczaka, organizowanym przez SOSW nr 1 w Policach. Z lekkim opóźnieniem wrzucamy kilka zdjęć autorstwa najlepszego fotografa sportowego w regionie

 • FESTIWAL W WARSZAWIE

  W miniony weekend w Warszawie (12-14.04.2018) odbywały się XXVIII Spotkania Małych Form Teatralnych. Wzięło w nich udział ponad 150 podopiecznych MOW i MOS z terenu całej Polski, w tym po raz pierwszy wychowankowie MOW Trzebież. Z festiwalu chłopcy z Trzebieży wrócili z nagrodą za przedstawiony spektaklu oraz dwoma nagrodami indywidualnymi.

  Oprócz pokazów spektakli teatralnych w wykonaniu młodzieży uczestnicy wzięli udział w warsztatach teatralnych, spotkaniach z aktorami, spektaklach w Teatrze Retro oraz Teatrze Akt. 

  Gościem specjalnym festiwalu był Artur Barciś.

 • WSPÓŁPRACA MOW Z UNIWERSYTETEM SZCZECIŃSKIM

  Większość wychowanków wyjechała, a do Ośrodka zawitali nasi przyjaciele z Uniwersytetu Szczecińskiego - dr Hubert Kupiec i mgr Monika Zięciak.
  Po wielu latach współpracy (wspólnych warsztatów, projektów, spotkań badawczych, konferencji, zaangażowania studentów w PRZETWORNIK...) podpisaliśmy formalną umowę o współpracy.
  A więc Wydział Humanistyczny Uniwersytetu Szczecińskiego jest oficjalnie partnerem MOW Trzebież. To dla nas wyróżnienie i zobowiązanie. 
  Za każdą współpracą i formalnym dokumentem kryją się ludzie. 
  Osoby reprezentujące Wydział Humanistyczny US z którymi mogliśmy współpracować - na czele z dr Hubertem Kupcem - to te, z którymi w ciemno możemy iść na koniec świata https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/f4c/1/16/1f642.png
  :-)

   

 • Warsztaty "Przyroda w obiektywie" - Międzyzdroje

  Studentki z Koła Naukowego Resocjalizacji US i wolontariuszki z Erasmus+zajęły się naszymi chłopcami. Krótka foto relacja z warsztatów "Przyroda w obiektywie" - wspomnienia z działań i prace autorstwa naszych chłopców. Dziewczyny dziękujemy za serce i poświęcony czas. Chłopcy mówią że było MEGA.

 • LEKCJA TOLERANCJI W KINIE-POKAZ FILMU "CUDOWNY CHŁOPAK"

  W dniu 27 marca udaliśmi się na seans filmu "Cudowny chłopak" w Multikinie. Film poprzedzony był prelekcją dotyczącą tolerancji i problemów ludzi zmagających się z prześladowaniem. Wielkie kino ! - można rzec po emisji filmu, wszyscy wyszliśmy pełni wrażeń po filmie. Polecamy i liczymy na dalszą współpracę z Multikinem w edukacji młodzieży.

 • GALA SPOŁECZNIK 2018

  Dzięki za zaproszenie. Nasi chłopcy zaangażowani w wolontariat byli dziś na gali Społecznik 2018 , na której gościem specjalnym był Jurek Owsiak. Spryciarze wpakowali się do pierwszego rzędu a potem na backstage po selfie z Jurkiem. I tak trzymać. Trzeba walczyć o swoje https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/fce/1/16/1f600.png😀 A tak serio to było nasze drugie spotkanie z Jurkiem, wcześniej zaprosił nas na Woodstock na pokaz filmu Fathero w ramach ASP. Ale to już stare czasy. 
   Czasem brak słów by opisać nasze przeżycia, a czasem bez słów nie wiadomo jak.. 
  Dzięki Jerzy Owsiak za spotkanie i ostrą dawkę motywacji. Zapraszam do galerii.

 • WOLONTARIAT NA RZECZ POLICKIEGO HOSPICJUM

  Takim przystojnym kwestującym się nie odmawia. Zbieraliśmy dziś fundusze działalność polickiego Hospicjum. Polecamy się na przyszłość.

 • MISTERIUM W JASIENICY

  Dominik, Pawel, Mateusz i Szymon w roli aktorow jako Strażnicy, Barabasz, Józef z Arymeteii. Gratulujemy chłopcy. Wielka rzecz, pewnie zostanie w Waszej pamięci na dlugo. Tym samym zbliżamy się pięknie do Wielkiej Nocy. No i oczywiście GRATULUJEMY organizatorom Misterium w Jasienicy, dziękujemy za zaproszenie i polecamy się na przyszłość.

 • EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA

  46 kilometrów. Temperatura -10 stopni. 
  Siedmiu naszych wychowanków i dwóch wychowawców przeszło Ekstremalną Drogę Krzyżową 2018 r. 
  Trwa Wielki Tydzień. 
  Życzymy pieknych owoców udziału w tej wyjątkowej formie rekolekcyjne. 

 • WIOSNA !

  Nie samą piłką człowiek żyje https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/f4f/1/16/1f601.png😁w pierwszy dzień wiosny nasi mistrzowie pomagali w przeprowadzeniu topienia marzanny trzebieskim przedszkolakom i uczniom SP. W związku z powitaniem wiosny  Pani Asia dba o ośrodkowe tradycje- zorganizowała konkurs wiosenny podczas którego wszyscy się świetnie bawili- zapraszam do galerii.

 • Wolontariat MOK

  Gratki do nas dotarły. Dziękujemy i gratulujemy sprawcom.
  A dla MOK Police podziękowania za lata współpracy. Polecamy się, chłopcy lubią u Was pomagać.

 • JESTEŚMY MISTRZAMI !!!

  W dniu 18 marca reprezentacja MOW w Trzebieży odniosła ogromny sukces- WYGRALIŚMY MISTRZOSTWA POLSKI MOW !!! Po dwu- dniowych zmaganiach i pokonaniu bardzo trudnych rywali dziś świętujemy pierwsze w historii naszej placówki zwycięstwo w zawodach rangi mistrzowskiej.  Zapraszam do galerii zdjęć

  Mecze naszych podopiecznych można obejrzeć pod linkiem: https://www.facebook.com/MOWTrzebiez/?hc_ref=ARTO2wcB9QnbfB_q3MG-7cNcKUHzTRe8mmzs9YkhgAG7ZluVPaVDY-mg6g_trX2CV-s

  Informacje w mediach : http://radioszczecin.pl/1,368615,mlodzi-pilkarze-z-osrodka-w-trzebiezy-mistrzami-&s=1&si=1&sp=1

                                                  http://www.gs24.pl/sport/pilka-nozna/g/mistrzostw-polski-mlodziezowych-osrodkow-wychowawczych-druzyna-z-trzebiezy-wywalczyla-mistrzostwo-polski,13017786,27962796/

   

                                                    http://www.wirtualnygarwolin.pl/sport/38-sport/9947-mow-borowie-wicemistrzem-polski-tytul-byl-o-krok

 • DZIEŃ KOBIET

  W dniu 9 marca odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Kobiet. W akademii brali udział podopieczni nauczyciele i administracja MOW. Specjalnie na ten dzień grupa wychowanków przygotowała inscenizację "Kopciuszka"- wersję komediową. Podczas oglądania występu wszyscy świetnie się bawili. Tego dnia nie zabrakło również życzeń dla kobiet i podarunków w postaci własnoręcznie wykonanych przez podopiecznych kwiatów. Tego dnia urodziny obchodziła jedna z Pań pracujących w MOW. Kwiaty i życzenia wręczył Dyrektor w imieniu podopiecznych i pracowników MOW. Zapraszam do galerii na fotorelację.

 • Eliminacje do Mistrzostw Polski MOW

  W niedzielę, 4 marca, w hali OSiR w Policach odbyły się eliminacje do ogólnopolskich mistrzostw w halowej piłce nożnej podopiecznych Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych. Do rywalizacji stanęły drużyny wychowanków MOW Trzciniec, MOW Debrzno, MOW Renice, MOW Rzepczyno oraz gospodarze - MOW Trzebież.

  Zwycięzcą turnieju została drużyna wychowanków MOW Trzebież, która 17 marca pojedzie do Warszawy na finał ogólnopolskiego turnieju podopiecznych MOW.

  Królem strzelców eliminacji został podopieczny MOW Trzebież Sebastian Nowicki.

  Trenerem i opiekunem zwycięskiej drużyny jest Pan Dariusz Sładkiewicz, wieloletni wychowawca i nauczyciel wychowania fizycznego w  Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Trzebieży.

 • Bieg Tropem Wilczym- pamięci Żołnierzy Wyklętych

  VI Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Karol, jeden z naszych podopiecznych zajął 9 miejsce na ponad 200 uczestników. Znów jesteśmy dumni.

 • Mały Konkurs Recytatorski

  Znów jesteśmy dumni, tym razem z 3 naszych wychowanków biorących udział w konkursie recytatorskim. 2 wyroznieniaMały Konkurs Recytatorski - Obrazek 1👌 Dziękujemy za zaproszenie MOK Police Gratlulujemy organizatorom = wspaniałe przedsięwzięcie.

 • REKOLEKCJE

  W dniach 21-23 lutego młodzież z naszej placówki brała udział w rekolekcjach w kościele parafialnym. Zajęcia prowadziły Siostry Miłosierdzia Bożego z Gorzowa .Siostry po zajęciach w kościele odwiedziły naszych podopiecznych w Osrodku. Opowiadały o swoim życiu i prowadzonych przedsięwzieciach. 

 • Reportaż

  Znowu o Nas piszą! Tym razem w kwartalniku FRSE nr 4/2017 został zamieszczony obszerny wywiad z Dyrektorem- Marcinem Głuszykiem. Zapraszam do lektury !

  link: http://www.frse.org.pl/wp-content/uploads/2017/12/Europa_dla_Aktywnych_nr_4_27_2017-1.pdf

 • KARAOKE

  Konkurs Karaoke w naszej placówce ma już wieloletnią historię. Podczas występów podopieczni odkrywają swoje talenty muzyczne, kształtują swoją postawę sceniczną, a przde wszystkim pokazują swoją odwagę, mimo często olbrzymiej tremy. I w tym roku 11 lutego  nie brakowało odważnych, którzy postanowili wystartować i poddać się surowemu oku jury! Wszyscy startujący otrzymali słodki poczęstunek. Zapraszam do galerii zdjęć.

 • Wywiad - wizyta reporterów Radia Szczecin

  Mission impossible !!! W dniu 1 lutego chłopcy musieli udzielić wywiadu Wywiad - wizyta reporterów Radia Szczecin - Obrazek 1🤔Radio Szczecin. Redaktor przygotował  reportaż na swoją antenę oraz dla Programu 1 Polskiego Radia. Redakcja zainteresowała się naszym kursem zawodowym podczas którego chłopcy remontują swoje pokoje i sale, w tym ulubioną salkę -crossfit

  link:http://radioszczecin.pl/1,366373,wychowankowie-remontuja-swoj-osrodek-zaczynaja-s

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy
  ul. WOP 10
  72-010 Trzebież
 • 91 312 83 51 sekretariat
  91 424 12 81 internat

Galeria zdjęć

Sobota 21.04.2018

liczba odwiedzin: 226690