Nawigacja

 • Konkurs wiedzy o samorządzie lokalnym.

  Szkolny etap konkursu za nami. Wkrótce wyniki, zwycięzcy staną do rywalizacji z uczniami szkół z naszego województwa. Trzymajcie kciuki za chłopców z MOWu

 • Zajęcia techniczne

  Zajęcia techniczne - czyli to, co każdy chłopiec powinien umieć :) (Właśnie zaczęliśmy robić podest sceniczny do świetlicy).Podczas zajęć podopiczni uczą się obsługi sprzętu i rozwiajają swoje umiejętności manualne.

 • Współpraca z OSW w Tanowie

  Pod Koniec listopada braliśmy udział w integracyjnych warsztatach ceramicznych w pracowni "Manu" z uczniami Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego w Tanowie. Warsztaty były zorganizowane w ramach projektu "Podróże po Świecie" współfinansowanego z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych będących w dyspozycji Powiatu Polickiego na rok 2017. Warsztaty zorganizowała Fundacja "Bądźmy Razem z niepełnosprawnymi w Tanowie".

 • PRACUJEMY !

  Na trudnym rynku pracy  znalazło się zajęcie dla Naszych podopiecznych. W ramach prac zleconych młodzież z MOW sprzątała z liści osiedla w Policach. Nikt się nie oszczędzał, mimo chłodu i deszczu wszyscy solidnie pracowali.

 • KURS NA MALARZA

  Od kilku tygodni grupa podopiecznych pod czujnym okiem specjalistów, uczy się trudnej sztuki - malowania. Tym razem nie ma mowy o dewastacji! W ramach praktyk podopieczni malują pomieszczenia placówki - pomieszczenia na hali  sportowej i  grup wychowawczych . Zapraszam na fotorelację w galerii.

 • Zawody Crossfit

  W wtorek 22 listopada na hali MOW w Trzebieży odbyły się zawody na wytrzymałość- crossfit. Rywalizacja była bardzo zacięta, każdy starał się zająć dobre miejsce. Przygotowania do zawodów poprzedziły wyjazdy do Szczecina na tzw. "matę", oraz treningi pod kierownictwem wychowawcy Piotra Moroza. Wśród zwycięzców zawodów był Sebastian Rudnicki, Bartosz Kurkus. Zapraszam do galerii na fotorelację.

 • Wyjazd do Polic - zwiedzanie PSP

  Młodzież z naszej placówki zwiedzała budynek Państwowej Straży Pożarnej  w Policach. Podczas wizyty strażacy opowiadali o swojej pracy, a także odbył się pokaz jak udzielać pierwszej pomocy. Jedną z atrakcji była możliwość zjazdu na specjalnej rurze- służacej strażakom do szybkiego przemieszania się między piętrami.

 • Zwiedzanie muzeum Stowarzyszenia "SKARB"

  Grupa młodzieży z placówki miała okazję zwiedzić bunkry pozostałość II wojny światowej. W trakcie zajęć można było obejrzeć eksponaty oraz zapoznać się z historią ziem zachodnich.

 • Dzień Niepodległości

  W dniu 9 listopada na świetlicy Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego obchodziliśmy uroczyście rocznicę odzyskania niepodległości. Podczas uroczystości śpiewaliśmy pieśni patriotyczne i wspominaliśmy ważne chwile z historii Polski.

   

 • Mila Goleniowska

  W całej Polsce, w ramach obchodów odzyskania niepodległości, organizowane są m.in. biegi. W naszym regionie najbardziej znana jest Mila Goleniowska, w której od kilku lat bierzemy udział. Nie inaczej było i tym razem;-)

 • Wszystkich Świętych

  Listopad to wyjątkowy miesiąc. Pełen zadumy i wspomnień. Każdy z nas wtedy myśli o kimś, kogo już z nami nie ma. W poniedziałek wspominaliśmy naszych bliskich zmarłych na Wieczernicy. Tego dnia oraz we wtorek sprzątaliśmy również w ramach akcji wolontariatu, cmentarz publiczny w Trzebieży.

  W dzień Wszystkich świętych podopieczni naszej placówki kwestowali  na cmentarzu w Policach. Zbiórka była zorganizowana na potrzeby polickiego Hospicjum Królowej Apostołów. Dziękujemy wszystkim za życzliwość. 

  Tego dnia odwiedzaliśmy również cmentarze w Policach, Trzebieży i Szczecinie , oddając hołd tym,  którzy już odeszli, wpierajliśmy ich  modlitwą  i pamięcią - zapalając symboliczny znicz pod krzyżem.

 • Oj, zadymiło się w nocy 26 października w naszym internacie. Ale spokojnie, była to tylko próbna ewakuacja. Chłopcy zdezorientowani, mocno zaskoczeni, wyrwani ze snu. Ale wszystko przebiegło sprawnie i szybko. Brawo! Bezpieczeństwo jest naszym priorytetem. Ewakujacja została przeprowadzona we współpracy z Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Policach oraz klasą pożarniczą z Zespół Szkół im. Ignacego Łukasiewicza.

 • Zajęcia Kulinarne

  W naszej placówce regularnie odbywają się zajęcia kulinarne. Prowadzącymi są Panie: Irena Trzcińska, Grażyna Markowska, Jadwiga Jakuszczonek i Agata Piella. Podopieczni  pod ich kierownictwem gotują i pieką. Wszystko wykonane na tych zajęciach jest zdrowe i pyszne !

 • Sekcja Biegowa

  Ruszyła sekcja biegowa- jak co roku podopieczni trenują bieganie, a potem startujemy w różnych imprezach biegowych- Polickiej Lidze Biegowej lub podczas okolicznościowych imprez. Sukcesów nie brakuje ! Prowadzącymi jest Sebastian Karsznia i Marcin Różański.

  Starty:

  1. Ćwierć maraton Policki 14.10.17r Chłopcy brali udział w biegach młodzieżowych na dystansie 1km w swoich rocznikach, zajęli Arek Maksalon 5 miejsce,  Szymon Kolek 3m Sebastian Rudnicki 4m Dominik Ćwik 5m, Paweł Śpioch 4m Kuba Zieliński 6m w swoich kategoriach. 

  2.  Policka Ligi Przełajowa 21.10.17r. Najlepszy zawodnik z MOW Trzebież Tomasz Baziewski na mecie 5 miejsce. 

 • Sekcja turystyczna- akcje

  Od Września w placówce działa sekcja turystyczna. Założycielami sekcji są wychowawcy Paweł Bajer i Sebastian Karsznia, W ramach działalnosci podopieczni wraz z opiekunami brali udział w następujących przedsięwzięciach:

  - Wypad sekcji turystycznej na Rykowisko Wrzesień 17

  - Ognisko z kiełbaskami, wycieczka piesza na Jezioro PISKI
  -  Wypad sekcji turystycznej 20 Październik do Puszczy Wkrzańskiej gotujemy ,,Zupa z ognicha"

  Zapraszamy do galerii na foto-relację

 • Twarze i Maski - wystawa w MOK Police

  Zapraszamy na wyjątkową wystawę w MOK Police na której prezentowane są prace naszej młodzieży oraz innych uczestników przeglądu "Mam Talent"

 • Reportaż - wspomnienia z wymiany młodzieży w Zakopanem

  Reportaż z projektu międzynarodowej wymiany młodzieży z udziałem wychowanków MOW Trzebież, SOSW nr 1 w Policach, studentów z Koła Naukowego Resocjalizacji Uniwersytetu Szczecińskiego oraz animatorów Salezjańskiego Centrum Młodzieżowego w Odessie. Zanim odbyła się wymiana studenci i wychowankowie MOW Trzebież realizowali intensywne działania, które każdemu miały w czymś pomóc. Między innymi o tym uczestnicy i liderzy opowiadają w filmie. Enjoy.

  Reportaż do obejrzenia pod linkiem:https://www.youtube.com/watch?v=kVPEM5t0iIA

 • "Obudźmy Ryśka" - bieg charytatywny

  Był taki bieg... 
  W ubiegłą niedzielę wzięlismy udział w XII Ekumenicznym Biegu Charytatywnym w Szczecinie pt. "Obudźmy Ryśka". Bieg bez opłat za start, ale ze zbiórką "do puszki" na rehabilitację pozostającego w śpiączce człowieka. Każdy biegnący zamiast opłaty startowej mógł wrzucić do puszki jakiś datek. W ten sposób organizatorzy uzbierali 4808,46 zł. Chłopcy również dołozyli się do tej pięknej sumy. Dziekujemy organizatorom za możliwość startu oraz Fotografia sportowa - dulny foto za, jak zwykle, piękne zdjęcia

 • Dzień Nauczyciela!

  W dniu 13 pażdziernika na świetlicy Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Trzebieży odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej. Na uroczyste spotkanie zostali zaproszeni emeryci i renciści pracujacy kiedyś w MOW w Trzebieży, a także w uroczystościach brała udział cała kadra pedagogiczna i podopieczni. Dyrektor po krótkim wstępie wręczył nagrody wyróżniającym się pracownikom oraz zaprosił do obejrzenia części artystycznej przygotowanej przez wychowawnków MOW. Inscenizacja przygotowana przez podopiecznych bardzo się wszystkim podobała. Na koniec apelu Dyrektor zaprosił gości do obejrzenia wystawy "Twarze i Maski" przygotowanej przez naszych podopiecznych we współpracy z kołem resocjaklizacji Uniwersytetu Szczecińskiego. Ostatnim punktem programu uroczystości była kawa i ciasto dla zaproszonych gości i pedagogów. Ciasta upiekli podopieczni podczas zajęć kulinarnych. Wszystkie ciasta były pyszne ! Zapraszam do oglądania zdjęć w galerii.

 • Ludzie z Pasją!

  W dniu 11 pażdziernika w ramach spotkań "Ludzie z pasją" nasz Ośrodek odwiedził p. Daniel Traut. Na co dzień, niecodzienny fryzjer - pamiętacie go zapewne z ubiegłorocznej akcji strzyżenia, podczas której p. Daniel w ciągu 16 godzin obciął 215 klientów - bijąc rekord Polski w ten sposób. Uzbierane pieniądze - przeszło 12500 zł - przekazał na leczenie chorego na glejaka mieszkańca gminy Police. W chwilach wolnych trenuje amatorsko MMA, gra na saksofonie, jeździ motocyklem, etc

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy
  ul. WOP 10
  72-010 Trzebież
 • 91 312 83 51 sekretariat
  91 424 12 81 internat

Galeria zdjęć

Środa 13.12.2017

liczba odwiedzin: 191156