Nawigacja

 • Zawody Pływackie

  Dnia 21 marca br wychowankowie naszego Ośrodka uczestniczyli w XIV Szczecińskim Mityngu Pływackim. Drużynę naszego Ośrodka tworzyli :

  1. Krzysztof Dąbrowski 

  2. Sebastian Nowicki 

  3. Nikodem Koralewski 

  4. Jakub Drescher 

  5. Bartłomiej Niedbalski 

  6. Patryk Stawski 

  W sumie, w swojej kategorii zdobyli oni 7 złotych, dwa srebrne i jeden brązowy medal. Sztafeta 4x25 m zajęła także pierwsze miejsce (Nowicki, Koralewski, Dąbrowski, Niedbalski).

 • Dzień Kobiet

  Z okazji Dnia Kobiet podopieczni MOW w Trzebieży przygotowali kilka atrakcji dla zaproszonych Pań. W świetlicy Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego zaprezentowali kilka występów artystycznych - śpiew , kabaret oraz występ zespołu. Wszystkim zgromadzonym Panią występy bardzo się podobały i zostały nagrodzone gromkimi brawami. Wszystkie kobiety otrzymały od podopiecznych również własnoręcznie wykonane kwiaty, a póżniej zostały zaproszone na kawę i ciasto. Zapraszam do galerii na fotorelację...

 • Ferie zimowe !!!

  Ferie nie mogą być nudne. Wczoraj byliśmy w Muzeum Centrum Dialogu Przełomy oraz w Filharmonii Szczecińskiej. Zwiedzaliśmy również budynek TVP w Szczecinie. Było super!

 • MOW Talent

  W dniu 2 lutego w świetlicy Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego odbył się konkurs talentów "MOW Talent" Do konkursu zgłosiły się 2 zespoły i kilku artystów indywidualnie. Dominowały wystepy wokalne, ale również był kabaret i pokaz instrumentalny - na perkusji. Występy bardzo się podobały zgromadzonym widzom. Wszyscy uczesticy konkursu otrzymali nagrody. 

 • Mistrzostwa w Piłce Nożnej o Puchar Dyrektora MOW w Trzebieży

  W dniu 21 stycznia odbył się turniej piłkarski z udziałem gimnazjów z powiatu polickiego. Zmagania zakończyły się wygraną pierwszego zespołu MOW! :-) Drugie miejsce zajęło Gimnazjum nr 1 z Polic, a trzecie UKS Activ Police. Dalsze miejsca: 4. Gimnazjum Przecław, 5. MOW II, 6. Gimnazjum Trzebież. Poziom meczy jak zwykle był wysoki. Nikt nie odpuszczał. Tym bardziej cenne było aawycięstwo naszej druzyny. 

 • Nadzieja Umiera Ostatnia- koncert koiend w MOK Police

  W sobotę 7 stycznia miał miejsce wyjątkowy koncert kolęd z nagraniem live, kontynuacja trzebieskiego Wspólnego Kolędowania.
  Wystąpiła  młodzież z ArtCrew, zespół SOSW z Polic, chór Gimnazjum w Trzebieży i goscinnie młodzież z wileńszczyzny - uczniowie Szkoły Sztuk Pięknych z Solecznik. Dłuższa relacja i film w najbliższym czasie. Zapraszam do galerii zdjęć.

 • Wigilia

  W dniu 21 grudnia w świetlicy Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego spotkali się podopieczni, nauczyciele, wychowawcy placówki. Razem uczestniczyli w jasełkach, śpiewaniu kolęd oraz podziwiali inscenizacje zaprezentowane przez podopiecznych MOW. Po części artystycznej wszyscy złożyli sobie na wzajem życzenia świąteczne, przełamując się opłatkiem. W drugiej części wieczoru na stołówce wszyscy zasiedliśmy do uroczystej kolacji wigilijnej. W trakcie kolacji śpiewaliśmy kolędy oraz odbyła sie aukcja wyrobów artystycznych. W imieniu Dyrekcji skladam wszystkim życzenia Wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku ! Zapraszam do galerii zdjęć.

 • VI ŚWIĄTECZNY TURNIEJ O PUCHAR BURMISTRZA NOWEGO WARPNA

  W dniu 15. grudnia w hali przy naszym Ośrodku został rozegrany VI Świąteczny Turniej Piłkarski o Puchar Burmistrza Nowego Warpna. W tym roku do rywalizacji przystąpiły drużyny: KP Państwowej Straży Pożarnej w Policach, Izba Celna Szczecin, 12. Zmechanizowana Brygada Szczecin (pierwszy raz w historii Turnieju), Oldboje Rybaka Trzebież, Sołectwo Trzebież, Gmina Nowe Warpno. Nasz Ośrodek reprezentowały jak zwykle dwie drużyny - wychowawców oraz chłopców. 

  Rywalizacja zakończyła się zwyciestwem żołnierzy z 12. Zmechanizowanej Brygady, tuż za nimi uplasowala się Straż Pożarna z Komendy Powiatowej w Policach. Na najniższym stopniu podium wylądowali chłopcy z MOW Trzebież. Kolejne miejsca zajęły drużyny: 4. Wychowawcy, 5. Oldboje Rybaka Trzebież, 6. Sołectwo Trzebież, 7. Izba Celna Szczecin, 8. Gmina Nowe Warpno.

 • Zawody Pływackie

  W dniu 11 grudnia br w Policach odbyły się XXII Mistrzostwa Szkół i Ośrodków Specjalnych w Pływaniu. Drużynę naszego Ośrodka tworzyli: N. Koralewski, P. Kancelarczyk, M. Filipczak, S. Kolek, 

  K. Dąbrowski, S. Nowicki, M. Stakuć, M. Kuchcicki. Przewidziano dystanse 25 i 50 i 100 m stylem dowolnym, 25 i 50 m stylem grzbietowym oraz wyścigi sztafet 4x50 m. Nasi wychowankowie, pod opieką wych. M. Miszkiela i M. Gołdycha zajęli następujące miejsca: P. Kancelarczyk  2 miejsce na 50m stylem grzbietowym, K. Dąbrowski 2 miejsce na 100 m stylem dowolnym. Sztafeta 

  ( Nowicki, Koralewski, Kolek, Kancelarczyk) zajęła po zaciętej walce 3 miejsce.

 • II Powiatowa Gala Wolontariatu i Aktywności Społecznej w Policach

  9 grudnia, w hotelu Dobosz odbyła się II Powiatowa Gala Wolontariatu i Aktywności Społecznej, zorganizowana przez Powiat Policki, podczas której uhonorowano wolontariuszy. Rozdano statuetki w czterech kategoriach: działanie warte naśladowania, wspólne działania, osobowość roku i działalność wolontarystyczna.

  Osobowością roku został wychowawca MOW w Trzebieży Marcin Głuszyk - pedagog, współautor nowatorskiej metody pracy z młodzieżą. Marcin Głuszyk wspólnie z młodzieżą z MOW w Trzebieży zrealizował film Fathero, jest organizatorem Przeglądu Twórczości Młodzieży PRZETWORNIK.

  - Oboje czujemy się bardzo wyróżnieni tą dzisiejszą nagrodą. Mąż jest pasjonatem, uwielbia swoją pracę, tym bardziej się cieszę, że właśnie w taki sposób został nagrodzony. Cieszy, że ten jego trud dla tych chłopców, dla tych historii, które Ci chłopcy wnoszą w jego życie został zauważony – mówiła po gali Małgorzata Głuszyk, który w imieniu męża odebrała nagrodę.

   

   

 • Warsztaty Fotograficzne

  W dniach 5-6 listopada w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym odbyły się warsztaty fotograficzne. Udział w zajęciach brała grupa 11 podopiecznych. Tematem przewodnim zajęć była nauka fotografowania oraz przy okazji wykonanie przez każdego z uczestników serii zdjęć jesiennych. Jak plener do fotografowania pierwszego dnia zostało wybrane Nowe Warpno. Drugiego dnia zajęcia odbyły się na terenie ruin Fabryki Paliw Syntetycznych w Policach. Wszystkim uczestnikom bardzo się podobały zajęcia. Szczególne podziękowania kieruje w imieniu Dyrektora -Panu Waldemarowi Palejce, bez którego zajęcia nie odbyłby się. Zapraszam do galerii w której znajdują się zdjęcia z warsztatów.

 • Wolontariat

  Na uroczystej gali wolontariatu w Policach, chłopcy z naszej placówki otrzymali nagrodę za czynny udział w akcjach.Nadano Nam tytuł :"Honorowego Wolontariusza Hospicjum " Było Nam bardzo miło, że zauważono Nasz wkład w niesienie pomocy potrzebującym. Serdecznie dziękujemy i polecamy sie na przyszłość.

 • Luxtorpeda w Szczecinie

  Luxtorpeda w Szczecinie. Piękny koncert, spotkanie, rozmowy o młodzieży 
  Kolejny raz dzięki. Chłopcy z naszej placówki pomagali organizatorom w pracach przygotowywawczych oraz po koncercie. Koncert odbył się 5 listopada w Szczecinie.

 • Wieczernica w MOW Trzebież

  "Tam listy nie dochodzą..." - to było hasło przewodnie tegorocznej wieczernicy. Chłopcy uczcili pamięć wszystkich zmarłych recytując piękne wiersze.

 • Sprzątanie cmentarza w Trzebieży-wolontariat

  W dniu 27 października grupa II jak każdego roku właczyła się w sprzątanie cmentarza przed nadchodzacym świętem. Młodzież była bardzo zaangażowana, sprzątali główne alejki, ale także wokół zaniedbanych pomników. Pod koniec akcji symbolicznie zapaliliśmy znicze.Zdjęcia z akcji w galerii.

 • Koncert Charytatywny w Policach

  W dniu 14 października ArtCrew zagrał   w Policach podczas koncertu charytatywnego na rzecz budowy hospicjum stacjonarnego. Koncert odbył się  na hali widowiskowej przy "Bialej", o godz. 18.30. Gwiazdą wieczoru był Feel.ArtCrew wystąpił 
   w nowym /czyli trochę starym/ składzie: Arek, Kicia, Mrówa, Śpiochu, Pchła (wiadomo jaka). Zapraszam do galerii.

 • Zawody w CROSSFIT

  CrossFit – program treningu siłowego i kondycyjnego, który opiera się na wzroście dziesięciu najważniejszych zdolności siłowych uznanych przez specjalistów. Podczas ćwiczeń rozwija się siłę i masę mięśni, aby wzmocnić siłę ruchu mięśni w życiu realnym. Takie zawody po wielu przygotowaniach odbyły się na hali sportowej MOW  w Trzebieży. Chłopcy bardzo chętnie brali udział w ćwiczeniach. Najlepsi w zawodach otrzymali cenne nagrody. Zapraszam do galerii.

 • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

  W dniu 14 października obchodziliśmy uroczyście Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji podopieczni przygotowali inscenizacje i występy artystyczne. Zagrał również dla nauczycieli Zespół Art Crew - złożony z nowych muzyków jak i absolwentów MOW w Trzebieży. Po uroczystym apelu i występach artystycznych, Dyrektor wręczył nagrody wyróżniającym się pedagogom oraz obsłudze i administracji placówki. Następnie pracownicy zostali zaproszeni na poczęstunek. Życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego wszystkim pracownikom oświaty !!!

 • ZBIERAMY KASZTANY !!!

  Od końca września do 13 października br.chłopcy z naszej placówki brali udział w akcji zbierania kasztanów. Łącznie zebraliśmy około 1500 kg- co jest bardzo dobrym rezultatem. Za zarobione pieniążki będą realizowane wyjazdy i wycieczki na basen do kina i inne potrzeby wychowanków. Zapraszam do galerii zdjęć !

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

  W dniu  1 września o godz 9 w świetlicy Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Trzebieży odbył się uroczysty apel z okazji rozpoczęcia roku szkolnego. Na apelu obecna była kadra pedagogiczna, podopieczni oraz personel placówki. Dyrektor w krótkiej przemowie przekazał zgromadzonym jakie są przydziały do grup i klas oraz życzył wszystkim w bierzącym roku szkolnym samych sukcesów. Zapraszam do galerii na foto-relację.

Wiadomości

Kontakt

 • Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy
  ul. WOP 10
  72-010 Trzebież
 • 91 312 83 51 sekretariat
  91 424 12 81 internat

Galeria zdjęć

Wtorek 19.09.2017

liczba odwiedzin: 167413