Nawigacja

 • PRACOWITE FERIE !!!

  Ferie w MOW to czas nie tylko odpoczynku, część chłopców pomaga podczas prac doraźnych naszemu konserwatorowi. A pracy nie brakuje: burzymy, a potem stawiamy ściany, malujemy i wnosimy nowe meble, praca wre i nikt nie odmawia pomocy ! To postawa godna pochwały ! Zdjęcia z prac w galerii !

 • KOLĘDOWANIE W PARAFII TRZEBIEŻ

  Tradycyjnie jak co roku w styczniu spotykamy się wraz z mieszkańcami Trzebieży na wspólnym kolędowaniu. Po mszy o godzinie 18 w kościele parafialnym w Trzebieży wspólnie zaśpiewały zespoły z Przedszkola Publicznego,  Szkoły Podstawowej i Trzebieskich seniorów. Nie mogło też zabraknąć naszego zespołu- ArtCrew. Trzebieski kościół długo rozbrzmiewał w rytm śpiewanych kolęd, a wszyscy artyści zostali nagrodzeni gromkomi brawami.

 • Wigilia

  W dniu 21 grudnia mieliśmy jak tradycja zobowiązuje uroczyste "Jasełka" oraz kolację wigilijną. W ten dzień wszyscy odświętnie się ubrali, a przygotowanie "Jasełek" poprzedziły wielotygodniowe próby zaangażowanych podopiecznych. Atmosfera spotkania wigilijnego udzieliła się wszystkim obecnym, była cisza, zaduma, skupienie oraz radość przed zbliżającymi się  świętami. Po obejrzeniu  przedstawienia, przemówieniu Dyrektora i Proboszcza - Mieczysława Wdowiaka, podzieliliśmy się opłatkiem i jak co roku udaliśmy się na stołówkę  wspólnie zasiąść do kolacji wigilijnej. Podczas wieczerzy nie brakowało życzeń, wspólnego śpiewania kolęd i ogólnie radości z przeżywania wspólnie ważnych dla wszystkich chwil. Zapraszam do galerii na fotorelację.

 • Wolontariat Szkolny - uroczysta gala

  Piękne zakończenie Gali. Grupa wolontariuszy z naszego ośrodka otrzymała drugie miejsce w kategorii Wolontariat szkolny. Brawo, radość i zobowiazanie. Dziękujemy kapitule za tak liczne nagrody Wolontariat Szkolny - uroczysta gala - Obrazek 1🌝. Gratulacje dla wychowanków, opiekunów i wolontariuszy, to radosny dzień dla całej społeczności naszego MOW.

 • POLSKO-NIEMIECKI HALOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR PREZESA UKS ACTIV

  W dniu 19 grudnia podopieczni naszej placówki zagrali w turnnieju piłki nożnej w Policach. Podczas zmagań turniejowych pokazali się z bardzo dobrej strony. Zajęli drugie miejsce, ustępując jedynie piłkarzom z Kołobrzegu. Bramkarz i napastnik naszej reprezentacji - Andrzej i Sebastian otrzymali pamiątkowe wyróżnienia w postaci pucharów dla wyróżniających się piłkarzy.

 • UROCZYSTE WRĘCZENIE NAGRÓD W POWIECIE POLICKIM- KONKURS FOTOGRAFICZNY

  W dniu 11 grudnia odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie "Osobliwości  Powiatu Polickiego". Wśród lauretów znależli się podopieczni naszej placówki. Byli to: Filip Oślizły, Kacper Specjalski, Damian Bazela, Szymon Oręczak i Bartosz Kotliński, Jakub Burzawa. Poziom prac był bardzo wysoki, tym bardziej należą się słowa uznania dla naszych lauretów. Zdjęcia z uroczystości w galerii.

  link do informacji w internecie:http://policki.pl/rozstrzygniecie-konkursu-fotograficznego-osobliwosci-powiatu-polickiego/

 • TURNIEJ O PUCHAR BURMISTRZA NOWE WARPNO

  W poniedziałek odbył się na naszej hali VII Świąteczny Turniej o Puchar Burmistrza Nowego Warpna. Wystąpiło 7 zespołów. Rywalizację wygrali wychowankowie MOW Trzebież, wyprzedzając kolejno: 2. KP PSP Police, 3. KAS Szczecin, 4. 1 Batalion Piechoty Zmotoryzowanej, 5. Sołectwo Trzebież, 6. Wychowawców, 7. Akademię Piłkarską Nowe Warpno. Dziękujemy organizatorom, wszystkim zawodnikom oraz kibicom! z Władysław KiragaMłodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w TrzebieżyKomenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w PolicachSołtys Trzebież, 12 Brygada Zmechanizowana, MN SPORT Szczecin - Salon SportowyGabriela Catering Nowe WarpnoAkademia Piłkarska Nowe Warpno,

 • Konkurs wiedzy o samorządzie lokalnym.

  Szkolny etap konkursu za nami. Wkrótce wyniki, zwycięzcy staną do rywalizacji z uczniami szkół z naszego województwa. Trzymajcie kciuki za chłopców z MOWu

 • Zajęcia techniczne

  Zajęcia techniczne - czyli to, co każdy chłopiec powinien umieć Zajęcia techniczne - Obrazek 1:) (Właśnie zaczęliśmy robić podest sceniczny do świetlicy).Podczas zajęć podopiczni uczą się obsługi sprzętu i rozwiajają swoje umiejętności manualne.

 • Współpraca z OSW w Tanowie

  Pod Koniec listopada braliśmy udział w integracyjnych warsztatach ceramicznych w pracowni "Manu" z uczniami Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego w Tanowie. Warsztaty były zorganizowane w ramach projektu "Podróże po Świecie" współfinansowanego z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych będących w dyspozycji Powiatu Polickiego na rok 2017. Warsztaty zorganizowała Fundacja "Bądźmy Razem z niepełnosprawnymi w Tanowie".

 • PRACUJEMY !

  Na trudnym rynku pracy  znalazło się zajęcie dla Naszych podopiecznych. W ramach prac zleconych młodzież z MOW sprzątała z liści osiedla w Policach. Nikt się nie oszczędzał, mimo chłodu i deszczu wszyscy solidnie pracowali.

 • KURS NA MALARZA

  Od kilku tygodni grupa podopiecznych pod czujnym okiem specjalistów, uczy się trudnej sztuki - malowania. Tym razem nie ma mowy o dewastacji! W ramach praktyk podopieczni malują pomieszczenia placówki - pomieszczenia na hali  sportowej i  grup wychowawczych . Zapraszam na fotorelację w galerii.

 • Zawody Crossfit

  W wtorek 22 listopada na hali MOW w Trzebieży odbyły się zawody na wytrzymałość- crossfit. Rywalizacja była bardzo zacięta, każdy starał się zająć dobre miejsce. Przygotowania do zawodów poprzedziły wyjazdy do Szczecina na tzw. "matę", oraz treningi pod kierownictwem wychowawcy Piotra Moroza. Wśród zwycięzców zawodów był Sebastian Rudnicki, Bartosz Kurkus. Zapraszam do galerii na fotorelację.

 • Wyjazd do Polic - zwiedzanie PSP

  Młodzież z naszej placówki zwiedzała budynek Państwowej Straży Pożarnej  w Policach. Podczas wizyty strażacy opowiadali o swojej pracy, a także odbył się pokaz jak udzielać pierwszej pomocy. Jedną z atrakcji była możliwość zjazdu na specjalnej rurze- służacej strażakom do szybkiego przemieszania się między piętrami.

 • Zwiedzanie muzeum Stowarzyszenia "SKARB"

  Grupa młodzieży z placówki miała okazję zwiedzić bunkry pozostałość II wojny światowej. W trakcie zajęć można było obejrzeć eksponaty oraz zapoznać się z historią ziem zachodnich.

 • Dzień Niepodległości

  W dniu 9 listopada na świetlicy Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego obchodziliśmy uroczyście rocznicę odzyskania niepodległości. Podczas uroczystości śpiewaliśmy pieśni patriotyczne i wspominaliśmy ważne chwile z historii Polski.

   

 • Mila Goleniowska

  W całej Polsce, w ramach obchodów odzyskania niepodległości, organizowane są m.in. biegi. W naszym regionie najbardziej znana jest Mila Goleniowska, w której od kilku lat bierzemy udział. Nie inaczej było i tym razem;-)

 • Wszystkich Świętych

  Listopad to wyjątkowy miesiąc. Pełen zadumy i wspomnień. Każdy z nas wtedy myśli o kimś, kogo już z nami nie ma. W poniedziałek wspominaliśmy naszych bliskich zmarłych na Wieczernicy. Tego dnia oraz we wtorek sprzątaliśmy również w ramach akcji wolontariatu, cmentarz publiczny w Trzebieży.

  W dzień Wszystkich świętych podopieczni naszej placówki kwestowali  na cmentarzu w Policach. Zbiórka była zorganizowana na potrzeby polickiego Hospicjum Królowej Apostołów. Dziękujemy wszystkim za życzliwość. 

  Tego dnia odwiedzaliśmy również cmentarze w Policach, Trzebieży i Szczecinie , oddając hołd tym,  którzy już odeszli, wpierajliśmy ich  modlitwą  i pamięcią - zapalając symboliczny znicz pod krzyżem.

 • Oj, zadymiło się w nocy 26 października w naszym internacie. Ale spokojnie, była to tylko próbna ewakuacja. Chłopcy zdezorientowani, mocno zaskoczeni, wyrwani ze snu. Ale wszystko przebiegło sprawnie i szybko. Brawo! Bezpieczeństwo jest naszym priorytetem. Ewakujacja została przeprowadzona we współpracy z Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Policach oraz klasą pożarniczą z Zespół Szkół im. Ignacego Łukasiewicza.

 • Zajęcia Kulinarne

  W naszej placówce regularnie odbywają się zajęcia kulinarne. Prowadzącymi są Panie: Irena Trzcińska, Grażyna Markowska, Jadwiga Jakuszczonek i Agata Piella. Podopieczni  pod ich kierownictwem gotują i pieką. Wszystko wykonane na tych zajęciach jest zdrowe i pyszne !

Aktualności

Kontakt

 • Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy
  ul. WOP 10
  72-010 Trzebież
 • 91 312 83 51 sekretariat
  91 424 12 81 internat

Galeria zdjęć

Sobota 21.04.2018

liczba odwiedzin: 226676