Nawigacja

 • DZIEŃ SPOTKAŃ Z BLISKIMI W MOW

  DZIEŃ SPOTKAŃ Z BLISKIMI W MOW

  DZIĘKUJEMY SERDECZNIE ZA SPOTKANIE !!!
  II Dzień Spotkań z Bliskim w MOW Trzebiez za nami. DZIĘKUJEMY za przybycie rodzicom, babciom, rodzeństwu, rodzicom zastępczym, wychowawcom i dyrekcji placówek opiekunczych, dziewczynom naszych wychowanków. Dzień dla Nas szczególny, gdy możemy zaprezentować najbliższym jak dużo pracy i zaangażowania trzeba włozyć w wychowanie i naukę młodego pokolenia. Zapraszam do galerii zdjęć na fotorelację.

 • WOLONTARIAT-FESTYN RODZINNY W POLICACH

  WOLONTARIAT-FESTYN RODZINNY W POLICACH

  Nasza GRUPA SZYBKIEGO REAGOWANIA, czyli wolontariusze z MOW Trzebież dziś pomagali w postawieniu, przeprowadzeniu i zwinieciu festynu "z rodziną po zdrowie". 
  Fajna akcja, fajna idea, fajni organizatorzy WOLONTARIAT-FESTYN RODZINNY W POLICACH - Obrazek 1😆
  Jakby coś - jesteśmy.

 • Nasi na Juwenaliach 2018

  Nasi na Juwenaliach 2018

  Wszystkim udzieliła się atmosfera Juwenaliów https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/f57/1/16/1f609.png;-) chłopcy postanowili pójść na studia https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/f49/1/16/1f4da.png📚 Nawet jutro. (Paweł z Dominkiem przejęli realizatorkę i nagrywają studentów https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/f2c/1/16/1f631.png😱https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/fbf/1/16/1f62c.png😬 )

  Podziękowania dla Łukasza - brata naszego wychowanka Dominika za podarowanie nam biletów na koncert Dżemu podczas #JuwenaliaSzczecin2018 
  A na miejscu miła niespodzianka - technikę sceniczną obsługuje m.in. dwóch naszych byłych wychowanków https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/fce/1/16/1f600.png😀 Miło patrzeć jak rozwija się współpraca z/dzięki #nyxmedia 
  Więc znów jesteśmy #szczesliwi i #dumni https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/f7b/1/16/1f44c.png👌https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/f6c/1/16/1f4aa.png💪

 • 7 PRZETWORNIK -CZAS PODSUMOWAŃ

  7 PRZETWORNIK -CZAS PODSUMOWAŃ

  Bardzo osobisty wpis Starosty Polickiego po 7.Przetworniku.
  Dziękujemy za Pana obecność na Gali Finałowej, empatię, zrozumienie i dzielenie się z młodzieżą swoimi przeżyciami:

  To już siódmy PRZETWORNIK...

  Zawsze na tej imprezie mam nieodparte wrażenie, że treść wyrazu artystycznego jest "wołaniem" do świata o miłość, akceptację i poszanowanie.

  Cieszę się, że nasza placówka w Trzebieży daje wsparcie i szanse na wyrażanie swoich nastrojów i uczuć. Daje możliwość podzielenia się doświadczeniami i wymianą artystycznych osiągnięć.

  Jestem dumny, że ten szczególny rodzaj edukacji i współpracy, przynosi takie artystyczne i duchowe doznania.

  Pięknie nam rozbudzacie serca i umysły. Dajecie ogromnie dużą ilość emocji. Dziękuję Wam za to. W swoim normalnym życiu i edukacji znajdujecie czas na to, żeby tę wrażliwość, tą piękną czerwoną część serca przenosić na sztukę. I to jest niezmiernie miłe. Dajecie ogromnie dużą ilość emocji.

  Bo zawsze jest przecież jutro i wszystko można zacząć od nowa....

 • GRUPOWE MISTRZOSTWA MOW W PIŁCE NOŻNEJ

  GRUPOWE MISTRZOSTWA MOW W PIŁCE NOŻNEJ

  W dniu 24 maja na boisku sportowym przy Zespole Szkół w Trzebieży rozegraliśmy Mistrzostwa MOW w Piłce Nożnej. Poziom jak przystało na Mistrzów Polski był bardzo wysoki. Ostatecznie zwyciężyła GR III której ustąpiła grupa II. Trzecie miejsce zajęła gr 1 a ostatnie miejsce zajęła gr 4. Zapraszam do galerii na fotorelację.

 • Koniec Remontu ....

  Koniec Remontu ....

  Koniec remontu w mieszkaniu Pani Ireny. Chłopcy spisali się na medal! Mieszkanie wymalowane i odświeżone czeka na właścicielkę. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

 • 7 PRZETWORNIK

  7 PRZETWORNIK

  Relacja z RADIA SZCZECIN:

  Siódma edycja "Przetwornika" rozpoczęła się w poniedziałek w Polickim Ośrodku Kultury. To dwudniowy przegląd artystyczny Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych i Ośrodków Socjoterapii z całej Polski.

  Przetwornik po raz siódmy w Policach: m.in. Tadek Firma Solo

  "Przetwornik" po raz siódmy w Policach: m.in. Tadek Firma Solo

  Przetwornik to spotkanie wychowanków Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych i Ośrodków Socjoterapii z całej Polski. Prezentują oni swoje umiejętności artystyczne, teatralne i muz ...

  W programie są między innymi spektakle teatralne i muzyczne.

  - Na "Przetwornik" zjeżdżają się ludzie z całej Polski i pokazują swoje spektakle teatralne. Możemy zobaczyć, ile pracy włożyli w przygotowanie takich przestawień - mówi jeden z uczestników przeglądu. - Możemy zaprezentować siebie i sprawdzić się na scenie. To dość ciekawe doświadczenie - dodaje kolejna uczestniczka. 

  - W "Przetworniku" chodzi właśnie o moment spotkania, wymiany energii, pokazania tego w czym jest się mocnym i silnym - wyjaśnia Michał Krzywaźnia z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Ryszewku.

  - Boimy się, jak ludzie zareagują na naszą twórczość, ale wiemy, że temat jest bliski tego, co robimy, jak na przykład śpiewamy piosenki o swoim życiu. Wiemy, że ludzie na "Przetworniku" odbiorą to inaczej niż normalna publika, bo jednak wiedzą co to jest, jak to przeżyć - przyznaje jeden z uczestników. 

  W tegorocznej edycji przeglądu biorą udział zespoły z 10 Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych i Ośrodków Socjoterapii.

 • Koło Turystyczne w Karkonoszach

  Koło Turystyczne w Karkonoszach

  Podsumowanie sezonu ! Podopieczni wraz z opiekunami udali się w góry. Wyprawa pełna wrażeń ! Super widoki ! Pozdrawiamy z gór! Zapraszam na fotorelacje w albumie fotograficznym.

 • NOC MUZEÓW

  NOC MUZEÓW

  W dniu 19 maja wybraliśmy się do Szczecina zwiedzać muzea. Akcja ogólnopolska jest wspaniałym projektem służącym otwarciu tych szczególnych miejsc większej liczbie zainteresowanych. Najbardziej naszym podopiecznym spodobały się eksponaty z Muzeum Techniki - co nie dziwi, każdy chłopiec marzy o swoich 4 kółkach...

 • WSPÓLNE ŚPIEWANIE PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH

  WSPÓLNE ŚPIEWANIE PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH

  W dniu 12 maja podopieczni MOW brali udział w KONKURSIE PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH zorganizowanych przez KLUB SENIORA W TRZEBIEŻY. Zdjęcia z imprezy w albumie fotograficznym.

 • PRZYGOTOWANIA DO PRZETWORNIKA

  PRZYGOTOWANIA DO PRZETWORNIKA

  Zbliżający się przetwornik mobilizuje wszystkich do pracy! Malujemy ! Gramy ! Ćwiczymy ! Będziemy gotowi by zaprezentować się z jak najlepszej strony !

 • Ekstremalny Bieg w Choszcznie

  Ekstremalny Bieg w Choszcznie

  Obiecana porcja zdjęć z 3. - (w galerii zdjęć) -Biegu Przetrwania w Choszcznie. Dzięki Aktywne Choszczno za umożliwienie nam współpracy (polecamy się na przyszłość).Fotografia sportowa - dulny foto - oczywiście #debeściak https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/f4c/1/16/1f642.png:-)Piotr Krawczuk Twoja Fotografia -piękne foty. 
  Brawo chłopaki, za ukończenie w komplecie biegu:-) o tym, ile wysiłku Was wolontariat i sam Bieg kosztował, świadczy fakt, że w drodze powrotnej, kierowca nie miał z kim gadać;-)

 • POMAGAMY !!!

  POMAGAMY !!!

  Nigdy nie uchylamy się od pomocy jak ktoś potrzebujący jej wymaga, przykładem jest pomoc schorowanej pani Irenie, której Nasi podopieczni bez chwili wahania postanowili pomóc w remoncie mieszkania. 

  Relacja reporterów Radia Szczecin:

   

  Wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Trzebieży pomagają w remoncie mieszkania starszej, schorowanej kobiety. Pani Irena przebywa obecnie w szpitalu. Prace remontowe w jej domu rozpoczęły się w poniedziałek.

  Do pomocy włączyło się też kilku mieszkańców. - W tym mieszkaniu wszystko było brudne, chodziły robaki. To co tam się działo, to była tragedia. Teraz trwa remont - mówi Małgorzata Siemianowska, sołtys Trzebieży. - Pani Lila, która pierwsza przyszła tam posprzątać, nie była w stanie do końca tego ogarnąć. Szybko podstawili nam kontener, do którego wrzuciliśmy meble. Zdecydowaliśmy, że z mieszkania wyrzucamy wszystko, bo naprawdę nic nie nadawało się do użytku.

  Do pomocy zgłosiło się kilku chłopców z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego, którzy niedawno skończyli kurs zawodowy pomocnika malarza. - Podeszli do tego zadania bardzo poważnie. Nie chcieli robić tego na szybko, chcieli zrobić wszystko porządnie, zgodnie ze sztuką. Zaproponowali rozwiązania, skonsultowali z konserwatorem, zabrali go na miejsce, czyli szukali odpowiedzi na zagadnienia, których nie znali. Pracują ciężko od kilku dni. Jeszcze troszkę pracy przed nimi - opowiada Marcin Głuszyk, dyrektor ośrodka w Trzebieży.

  Jak przyznaje Mikołaj, jeden z wychowanków ośrodka, który pomaga w remoncie, pracy jest wiele, ale najważniejsza jest satysfakcja. - Wystarczy mi tylko uśmiech tej pani, że będzie miała gdzie mieszkać, że będzie jej dobrze. Lubię pomagać. Sprawia mi to wielką przyjemność - mówi Mikołaj.

  link:
  http://radioszczecin.pl/1,371492,mlodziez-z-trzebiezy-remontuje-mieszkanie-pani-i&s=1&si=1&sp=1

 • WOLONTARIAT

  WOLONTARIAT

  GRUPA SZYBKIEGO REAGOWANIA.
  chłopcy wrócili z majówki i od razu po lekcjach, akcja pomocy potrzebującym na prośbę Sołtys Trzebieży.

 • MAJÓWKA !!!

  MAJÓWKA !!!

  Majówka w MOW nie musi być nudna ! Dużo się działo ! Byliśmy na wycieczce w Szczecinie, na koncercie w Gryfinie - gdzie wystąpił Mikołaj... a zapowiadali Sławomira ! Słowem też trzeba wspomnieć też o Zjeżdzie Pojazdów Militarnych w Trzebieży- na którym można było dużo się dowiedzieć o historii wojska polskiego. Tak bogaty program zajęć wzmaga apetyt, więc nie zabrakło pieczonej kiełbaski z grilla.

 • 3 MAJA- AKADEMIA

  3 MAJA- AKADEMIA

  Z okazji święta narodowego 3 MAJA grupa pod kierunkiem p. Jacka przygotowała akademię. W trakcie akademii śpiewaliśmy pieśni patriotyczne oraz dowiedzieliśmy się sporo o historii Polski.

 • KONKURS KULINARNY !

  KONKURS KULINARNY !

  Quiz kulinarny był uzupełnienie kursu gastronomicznego, było słodko i smacznie !

 • Sezon Kajakowy -otwarty

  Sezon Kajakowy -otwarty

  W dniu 21.04.2018- Sezon kajakowy w MOW uważamy za otwarty. 
  Dziś w Myśliborzu. Zatem spływamy

 • Warsztaty Tacierzyńskie

  Warsztaty Tacierzyńskie

  Ważne sprawy. Wybieramy tematy najbardziej interesujące na warsztaty tacierzyńskie- bo bycie dobrym ojcem wcale nie jest łatwe i należy się przygotować do tej roli. 

 • Wycieczka do Książnicy Pomorskiej

  Wycieczka do Książnicy Pomorskiej

  Podczas, gdy trzecioklasiści gimnastykowali się na egzaminach, młodsi chłopcy odwiedzili największą w naszym województwie bibliotekę - Książnica Pomorska. Prawdopodobnie w ten sposób rozpoczęli swoje przygotowania do przyszłorocznych egzaminów

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy
  ul. Wkrzańska 10
  72-010 Trzebież
 • 91 312 83 51 sekretariat
  91 424 12 81 internat

Galeria zdjęć

Poniedziałek 17.12.2018

liczba odwiedzin: 277172